SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 9007453
nr 900 7453
Bägare
1700-tal, Silver, invändigt förgylld, höjd: 10 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 16 juni 2014
kl 19:47:07
1.000 kr
1.100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver